Ana Sayfa: Haberler > Endüstri Haberleri > Fiber optik lazer kesim makinesi özellikleri < Listeye Geri Dön

Fiber optik lazer kesim makinesi özellikleri

Çıkış tarihi:2020-05-25 Araştır:28defa Sorumlu Editör:DNE

Fiber optik lazer kesim makinesi özellikleri

 

Yeni makineler satın almadan ve yatırım yapmadan önce bu makinelerin özellikleri hakkında bilgi edinmeniz daha iyidir. Birçok üreticinin, talep gören üreticilere yardımcı olmayı umarak aşağıdaki gibi optik fiber lazer kesim makinesini seçmesinin nedenleri.

 

Düşük bakım maliyeti

Optik fiber lazer kesim makinesini kullanmanın en büyük faydalarından biri, halihazırda birden fazla makineye sahip şirketler için çok faydalı olan son derece düşük bakım maliyetidir. Bakım için daha az zaman, ürünleri kesmek için daha fazla zaman.

Sık bakım aramaları ve pahalı bakım maliyetlerinden kaçının, makinenin normal çalışmasını sağlamak için daha ucuz aksesuarlar satın alın. Bu şekilde, zaman geçtikçe maliyetten büyük ölçüde tasarruf edildiği bulunmuştur. İşletme sahipleri için bu, lazer kesme makinesini seçmenin bir başka nedenidir.

 

Son Derece Verimli

Optik fiber lazer kesim makinesini, yani yüksek verimi seçmenin bir başka avantajı vardır. Birçok kesim alanında, lazer kesim makinesi modern pazardaki en verimli makinedir - daha yüksek fotoelektrik dönüşüm verimliliği, daha verimli ışın iletimi, daha iyi bitmiş ürünler ve daha az enerji israfı.

 

Daha az yer kaplaması

Optik fiber lazerlerin yapısı çok kompakttır, bu nedenle küçük bir alanı kaplarlar, bu da optik fiber lazer kesimini sınırlı alana sahip fabrika veya atölye ortamında kurulum için uygun hale getirir. Kesme ve damgalama için büyük makineler kadar verimlidirler, ancak çok daha az yer kaplarlar ve kurulumu ve devreye alınmaları daha kolaydır. Optik fiber lazer kesim makinelerini kullanan birçok üretici, kurulumu "tak çalıştır" olarak tanımlar ve bunları, yüksek verimlilik için yeni başlayan veya yüksek üretimi olan şirketler için en iyi seçenek olarak kabul eder.

 

Çok Amaçlı

Lazer kesim makinelerinin işlevlerinin ve uygulamalarının ağır imalat alanıyla sınırlı olduğu konusunda bir yanlış anlaşılma var, fakat durum böyle değildir. Ağır imalatta yaygın olarak benimsenmelerine rağmen, diğer birçok endüstri için mükemmel tamamlayıcılardır, mücevher imalatı ve tasarımı, tekstil imalatı, tıbbi malzeme imalatı vb.

Optik fiber lazer kesim makinesinin çoklu fonksiyonları etkileyici. Çalışmada kullanılan veya görülen hemen hemen her şey, üretim sürecinde kesme veya damgalama gerektiriyorsa optik fiber lazer kesim makinesi ile yapılabilir.